Koç Burcu Kadınının Özellikleri

Koç Burcunun Uyumu

kadin

21 Mart ile 20 Nisan tarihleri arasında doğan kadınlar Koç burcu kadınıdır. Ateş grubundan olan Koç burcunun yönetici gezegeni ise Mars ve Plüton’dur.

Koç burcu kadını ilgi görmekten çok hoşlanır. İnsanların dikkatini çekmek ister. Kendisi hakkında konuşulursa bu onu mutlu eder. Ancak bu konuşmaların olumlu konuşmalar olması gerekir. Zira Koç burcu kadını eleştirilmekten asla hoşlanmaz. Kendisine karşı söylenen olumsuz sözlere tahammül edemez. Böyle bir durum karşısında hemen surat asar, kaşlarını çatar, birdenbire ciddileşir, sertleşebilir. Normal şartlarda çok keyifli, güler yüzlü, dost canlısı olan Koç kadını olumsuz eleştiriler karşısında birden farklı bir kimliğe bürünebilir, hırçınlaşabilir.

 

Koç burcu kadınının, yönetici gezegeni Mars’tır. Dolayısıyla Mars Koç burcuna erkeksi bir güç kazandırır. Bunun da etkisiyle Koç kadını oldukça cazibelidir. Adrenalin seviyesi üst düzeydedir. Hep en iyi ve lider olmak ister. Arkasından da geniş kitleleri sürüklemek ister. Kendisini hep en yukarıda görmek ister. Bundan dolayı da başkalarının lafına çok kulak asmaz.

Koç burcu kadını flörtöz bir yapıya sahiptir. Flört etmeyi sever. Gerçekten aşık olduğunda ise birlikte olduğu kişiye son derece sadıktır. Onu sahiplenmek ister, kendisinin de sahiplenilmesini ister. Bundan dolayı da kıskançtır. Sevgilisinden şüphelendiği takdirde öfkelenebilir. Bu yüzden onu çok kızdırmamak ve kıskandırmamak gerekir. İlişkisi güzel bir seyirde devam ediyorsa asla sadakatinden ödün vermez. Sevdiği kişiyi hayatının merkezine koyar. Çok dürüst ve evine bağlı bir kadındır. Aslında o çok dışa dönüktür, çok sosyaldir. Ev hayatından pek hoşlanmaz. Sürekli dışarıda güzel vakit geçirmek ister. Canlı bir yapısı vardır. Asla evcimen değildir. Ancak aşık olduğu zaman birden değişime uğrar. Evine ve yuvasına bağlı bir kadın hüviyeti kazanır. Bu özelliği ile insanı şaşırtır. Günlük Burç Koç ile ilgili yazılara ve Koç burcunun günlük yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz.