Koç Burcunun Özellikleri

kocburcu21 Mart ile 20 Nisan tarihleri arasında dünyaya gelen koç burcu, ateş grubuna mensup burçlar arasındadır. Yönetici gezegeni Mars olan koç burcu; öncü ve lider konumundadır. Koç burcunun uğurlu renkleri arasında kırmızı ve nar çiçeği renkleri yer alır. Cesur ve atılgan tavırlarıyla özellikle iş hayatında önemli yerlere gelme potansiyeli oldukça yüksektir. Koç burcunun en iyi anlaştığı burçlar, aslan ve yay burçlarıdır.  Oğlak, terazi ve yengeç burçları ile arası pek iyi değildir. Koç burcuna mensup kişiler, genellikle politika, mühendislik, yönetici, endüstri, kimya, ressam, müzik, eleştirmenlik, parfüm işleri gibi iş ve meslek gruplarında başarılı olurlar.

Koç burcu aşkta fazla tutkulu değildir. Bu nedenle koç ile aşk ilişkisi yaşayacaksanız, sizin onun dikkatini çekmeniz gerekiyor. İlk bakışta karşı cinse oldukça çekici görünen koç burcu kişileri, bakışlarıyla bile karşısındakini etkilemeyi başarır. Koç burcu, genellikle kendisi gibi kendinden emin ve ayakları yere sağlam basan kişilerden hoşlanır ve bu tarz kişilerle arkadaşlık yapar.

Canlı ve hareketli yapısı ile geniş bir arkadaş çevresi olan koç burcu, özellikle gençlik yıllarında oldukça aktif ve sosyal bir burçtur. Hayatta her daim başarılı olmayı isteyen ve bunun için de durmadan çalışan koç burcu insanının en önemli özelliklerinden biri de sabırsız olmasıdır. Bir şey yaptığında onun hemen sonuca bağlanmasını ister. Onun bu yönü, zaman zaman onu başarısızlığa itebilir. Sabretmeyi öğrenmelidir, bu hem işte hem de aşk ilişkilerinde geçerli.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*